İstanbul Avcılar'da Travesti Düşmanlığı Mı?

Türkiye'den ve dünyadan eşcinsellikle ilgili haberler.

İstanbul Avcılar'da Travesti Düşmanlığı Mı?

Mesajgönderen ai tegami » 27 Eyl 2012 14:02

AVCILAR'da travestilerin oturdukları sitede fuhuş yaptıklarını öne süren bir grup tencere, tava ile sokağa çıkarak eylem yaptı.

Resim

dinilen bilgiye göre, Saat 22.00 sıralarında Denizköşkler Mahallesi, yanyolda toplanan yaklaşık 30 kişilik grup, travestilerin oturdukları sitede fuhuş yaptıklarını söyledi. Tencere, tava ve ellerinde "Fuhuşa son", "Avcılar’da fuhuş istemiyoruz" dövizleriyle sokağa çıkan vatandaşlar, sahilde yaşanan olaylardan dolayı ailesi ile birlikte gezemediklerini fuhuşun arttığını söyledi.

Travestilerin oturdukları siteden ayrılana kadar her gün saat 22.00’de toplanarak yaşanan fuhuş olaylarını protesto edeceklerini söyleyen vatandaşlar, "Buradan herkese sesleniyoruz, travestileri artık hayatımızda istemiyoruz. Ya bunlara bir şekilde bir yer bulsunlar, yada hayatımızdan çıksınlar. Biz ailemizi onların etrafında dolaşan sapıklardan korumak zorunda değiliz. Biz Türkiye gibi bir yerde yaşıyorsak, bunu da hakkı ile yaşamak istiyoruz. Mahkeme yoluna da başvurduk. Lütfen, herkesi sağduyulu düşünmeye bekliyorum. Belediye başkanımız da bizi yalnız bırakmasın. Buraya ağaç dikmekle, çim ekmekle hiç bir şey olmuyor. Gece eşi ile burada dolaşabiliyorsa dolaşsın, bunu biz yapamıyoruz. Ağaçlar buradaki her yeri fuhuş yerine döndürdü. Ya buraları ışıklandırsınlar yada ağaçları kökünden kessinler, istemiyoruz" dedi.

Resim

fuhuş karşıtlığı mı yoksa travesti düşmanlığı mı...
Kullanıcı avatarı
ai tegami
Admin

Yaptığı beğeni: 1322
Aldığı beğeni: 815
Yönelim: Gey

Re: İstanbul Avcılar'da Travesti Düşmanlığı Mı?

Mesajgönderen Pırlanta » 27 Eyl 2012 15:17

hem travesti düşmanlığı hem ağaç düşmanlığı aaaaaaay gerzekler
Kullanıcı avatarı
Pırlanta

Yaptığı beğeni: 0
Aldığı beğeni: 7

Mesajgönderen Mrazish » 28 Eyl 2012 21:14

Pek Tabi hak ettiklerini düşünüyorum, Et pazarına dönmüş bu olaylar, üzücü bir durum, insanların bunu görmesi pek hoş olmasa gerekli, saygısızlık hat safhada,
Kullanıcı avatarı
Mrazish

Aldığı beğeni: 0

Mesajgönderen ai tegami » 28 Eyl 2012 21:21

travestiye iş vermeyen travestinin bedeni dışında sattığı hiç bişeyi almayan toplumun fuhuşu hor görmeye hakkı yoktur :)
Kullanıcı avatarı
ai tegami
Admin

Mesajgönderen Mrazish » 28 Eyl 2012 21:24

Merak ediyorum. Hangi toplum bu sadece bu ülkeye tapulamasak dünya genelinde durum bu, yol yöntem herşey var. seçim kaalesi üzgünüm. :) tabi onlar öyle ya gidenlere ne demeli, herkez kendince haklı, tutum meselesi sanırım. ET pazarı dışında hiç birşey dğeil,
Kullanıcı avatarı
Mrazish

Mesajgönderen ai tegami » 28 Eyl 2012 22:35

herkes geçimini sağlamak zorunda ve aynı şeyi söylicem, daha makul çözümü olmayan kimsenin hor görmeye hakkı yok. Hem dünyanın her yerinde aynı olması hiç bişeyi doğru kılmaz öyle değil mi. Fuhuşu savunmuyorum ama asla eleştirmem geçimini bu şekilde sağlayan insanları

(şu eylem yapanlara çok kızdım, ondan yazıyorum uzun uzun )
Kullanıcı avatarı
ai tegami
Admin

Mesajgönderen Mrazish » 28 Eyl 2012 23:49

Hor görmek değil amacım, :) sadece bu toplumda çok farklı kişiler yaşıyor, göze sokar gibi yapmaları sanıyorum tepkiye yol açıyor yoksa banane nasıl geçimini sağlarsa sağlasın, allah iyi etsin ne diyim.
Kullanıcı avatarı
Mrazish

Mesajgönderen kullanıcı » 29 Eyl 2012 18:12

onu o işe zorlasınlar zorlasınlar , o da fuhuş yapsın , sonra da istemiyoruz desin. yok öyle bir şey. gidip onun evinde yapacaksın aslında fuhşu çocuğunun gözü önünde . adi insanlar sizi.....
Kullanıcı avatarı
kullanıcı

Mesajgönderen PrincessBetsy » 28 Ağu 2013 19:47

Bu tecavüzcü katil toplumun transları yargılama hakları olduğunu düşünmüyorum. Hem zaten olay fuhuş değil transfobi meselesi, emlak meselesi.
Kullanıcı avatarı
PrincessBetsy

Yaptığı beğeni: 204
Aldığı beğeni: 185
Yönelim: Lezbiyen

Mesajgönderen kağan » 28 Ağu 2013 20:29

Haber eski ama madem hortlatıldı;
Herşeye de içinde trans, eşcinsel falan var diye homofobi demeyin yahu. Tamam biliyorum translara yapacak başka bir iş bırakmıyor toplum, anlıyorum kendilerini vs ama bende ailemin oturduğu yerde fuhuş yapılsın istemem. Kadın ya da travesti ya da transeksüel kadın farkı yok. Kendileri buna mecbur dahi bırakılmış olsa müşterileri sonuçta yani nasıl insanlar olabilirler ki? Ben çocuğumun yanında, ne bileyim kardeşimin ailemin yakınlarında o tarz insanlar istemem(müşterilerinden bahsediyorum)
Bir eşcinsel olarak bende o yerde otursaydım destek verirdim eyleme. Haberde de gayet düzgün belirtmişler zaten sorunlarının fuhuşla olduğunu. Bir travestiyle aynı apartmanda oturmak benim için bir sorun teşkil etmez ama fuhuş büyük bir sorun bence de.
.........................
Kullanıcı avatarı
kağan

Yaptığı beğeni: 69
Aldığı beğeni: 185

Dön Eşcinsellikle İlgili Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir